MENÜ
Alışveriş

İster sadece dijital baskı çıkışlı, isterseniz çerçeveli fotoğraf baskı olarak arzu ettiğiniz ürünleri satınalabilirsiniz. Kategori başlıklarından,direkt olarak sanatçı isimlerinden ya da arama yaparak istediğiniz ürünleri seçip baskı türü ve boyutuna karar verdikten sonra ‘Sepete ekle’ butonu vasıtasıyla alışverişi başlatmış olursunuz.

Kasaya git seçeneği ile (üyelik kontrollü) alışverişinizi tamamlamak için ödeme sayfasında, sizlere alternatif olarak seçeceğiniz ödeme şeklini seçerek ( Banka Havalesi/EFT - Pay Pal - Kredi Kartı (taksitli)) ödemenizi yapabilirsiniz. Bu işlemler sonrasında e-posta adresinize bilgilendirme postası gönderilecektir. Banka kartları ile yapılan ödemelerde tanımlı kartlara taksit imkanı bulunmakta olup yaptığınız alışverişlerde Bankanızca Bonus v.b. puan kazanırsınız. Keyifli alışverişler dileriz.

Üreticiler / Sanatçılar
Fotografsatisi.com e-ticaret portalına uygun görülen ve önerilen üreticilerin kayıtları Yönetici tarafından onaylanarak eklenir ve sitenin bünyesinde barındırılır.
Üyelik şartları

Fotografsatisi.com ‘a kayıt ücreti ve üyelik ücreti yoktur. Üyeler site üzerinde istedikleri ürünleri satın almak istediklerinde ödeme yapmak zorundadırlar.

Siteye herkes üye olabilir. Ancak site üzerinden online alışveriş yapacak kişilerin reşit ( 18 yaşını doldurmuş) olması gerekmektedir.

Üyelik iptali talepleri için mail to: info@fotografsatisi.com adresine üye olunan mail adresinden üyelik iptal taleplerini iletmeleriyle yapılabilir.

Lisans / Telif Hakkı

Fotoğrafların 3. kişilerce kopyalanması teknik olarak engellenememektedir. Fotoğrafların kopyalanması ve izinsiz kullanılması halinde fotoğraf sahipleri ile birlikte fotografsatisi.com 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasası gereğince söz konusu eserler için cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunabilir ve 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası ile 50 - 150 milyara TL sına kadar para cezasına çarptırılabilir. Fotoğraf sahibi bağımsız olarak ayrıca tazminat davası açabilir.

Fotografsatisi.com e-ticaret portalında yayınlanan tüm ürünlerin lisansı, telif hakkı ya da kullanım izni üretici/sanatçı’ya aittir. Alıcı almış olduğu ürünleri kullanırken, satış anlaşmasında belirlenmiş olan lisans koşullarına uymak zorundadır. Ürünler ticari amaçla kullanılamaz, çoğaltılamaz ve 3. Kişilerin kullanımına açık değildirler. Fotoğrafların site üzerindeki tanıtım boyutları en ufak ve düşük kalitede gösterilmekte ve üzerinde sanatçının ismi ,logosu ya da fotografsatisi.com sitesinin logosu görüntülenmektedir.

Size ait eseriniz sizden önce bir başkası tarafından yayımlansa ya da kime ait olduğu bilgisi tartışma konusu doğurursa negatifi; dijital fotoğraf ise, exif bilgilerini gösterir orijinal boyuttaki dijital formatı v.b. belge olarak sunulabilir. Hukuki platforma taşınarak bilir kişiye gidilebilir. Üye sanatçıların çalışmalarını yüklemesi :

Fotografsatisi.com 'a üye sanatçılar siteye yükleyecekleri eserleri mail ortamında, paylaşım platformlarına yüklediği link ile ya da kendilerine verilen FTP şifresi ile siteye yükleyerek fotografsatisi.com yöneticisi/yetkilisine ulaştırırlar.

Yüklenen çalışmalar site editörü tarafından incelenerek e-ticaret ortamına aktarılır. Özgün (ham) olarak yüklenen çalışmaların lisans ve telif haklarının sanatçıların kendilerinde olması kuralı esastır. Yüklenecek olan çalışmaların JPG, TIFF, NEF, RAW formatlarında ve orjinal boyutlarda olması zorunludur.

Gönderilen/yüklenen fotoğrafların exif bilgileri olmak zorunda olup göndericinin kendisine ait olması kuralı esastır. Yani, Telif hakları göndericiye ait olmalıdır. Fotoğrafların 3. kişi ya da kurumlarca kullanılması, kopyalanması, çoğaltılması 5846 sayılı yasa gereği yasak olup tespit edildiğinde her türlü yasal hakkın kullanımı eser sahibi ile birlikte fotoğrafsatisi.com sitesi/yöneticilerine aittir.

Yüklenilen çalışmalar, site yöneticisi tarafından kullanıcı/üretici adı altında sitede yayına alınır. Bu çalışmaların fotografsatisi.com sitesi dışında herhangi bir sitede daha satışta olmaması gerekmektedir.

Model izin belgesi : Kullanılan fotoğraflarda yüzü ve kimliği belli olan modellerin bu fotoğrafların ticari amaçla kullanılmasına izin verdiklerine dair bir izin belgesidir.

Model izin belgesine ulaşmak için tıklayınız

Kullanım ve güvenlik kuralları Fotoğrafların bütün hakları saklı olup, sorumluluğu fotoğraf sahibine aittir. Sitede yer alan içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak, sitemizde yer alan sanatçıların haklarının T.C.'nin ilgili yasalarıyla belirlenen (5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasası)haklarıyla korunmaktadır.

Hak ve Yükümlülükler

Fotografsatisi.com web sitesi sunduğu hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilme ve herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servis içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır.

İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri fotografsatisi.com sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın tek taraflı olarak fesih ve sonlandırma hakkı vardır.

Fotografsatisi.com web sitesi reklam, bülten duyuru v.b. mesajları üyelerine gönderebilir. Mesajları üyeler almayı üye olarak kabul etmiş sayılırlar.

Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve iptali Üye kayıt işlemini tamamladığı andan itibaren işbu sözleşmede belirtilen şartları kabul etmiş ve iş bu sözleşme yürürlüğe girmiş sayılır. Üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın sözleşme hükümsüz kalacak; ancak, üyelik süresince sözleşme şartları geçerli sayılacaktır.

Doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır. Üye olurken üyenin bildirdiği e-posta adresi ve yine üye tarafından belirtilen adrese yapılacak her türlü bildirimi kabul eder. Burada belirtilen adresin doğruluğu kullanıcıyı bağlar.

Taraflar, mevcut e-postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa bildirmedikçe, e-postalara yapılacak bildirimlerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

Üye, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuyup anladığını kabul eder ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

Yukarıda belirtilen bütün koşulları kabul ediyorum

Sorumluluklar

www.fotografsatisi.com web sitemizi ziyaret eden kullanıcıların ip adresi ve ziyaret saati kayıt altına alınmaktadır. Kullancıcı girdiği bilginin veritabanında saklanacağını bilir ve kabul eder. Kişisel bilgileriniz sizin bilginiz dışında 3. şahıslara verilmeyecek olup, güvenliğiniz ve T.C. yasaları gereğince erişim bilgileriniz kaydedilmekte olup yasal merciler haricinde paylaşılmaz. Herhangi bir hack olayı sonucunda bilgilerinizin 3. şahıslara ulaşmasından webmaster, moderatör, yöneticiler nezdinde fotografsatisi.com sorumlu tutulamaz.

Üye, fotografsatisi.com web sitesini kullanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ve sitede yayınlanan her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üye'ye aittir. Aykırı durum ve davranışlarda bulunanların üyelikleri iptal edilir.

Üyelerin diğer üyelerle ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır. Site genelinin dışında özel kural ve yükümlülükler münferiden belirtilmiş olabilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar söz konusu kuralları kabul etmiş sayılır.